خانه نوآوری دی نو، با هدف تقویت مهارت خلاقیت و رشد فکری همکاران اقدام به برگزاری کمپین بازی کسب و کار می نماید.

آموزش بازی کسب و کار " کار و بار "

در بازی کار و بار شما نقش ثروتمندانی و سرمایه گذارانی را بازی می‌کنید که روی کسب و کارهای پرُخطر سرمایه‌گذاری می‌کنند. آنها در مسیر ساخت آینده‌ای وهم‌ آلود بر روی پروژه‌هایی همچون ساختن شهر مریخی، پرینتر ۴ بعدی ماشین زمان و حتی تکنولوژی جا به جایی مغز سرمایه گذاری می‌کنند. پروژه‌هایی که سرمایه‌گذاری بر رویشان به میزان مشخص نرسیده و آن‌ یکی که بیش از حد بر رویش سرمایه‌گذاری شده، به هیچ کس نمی‌رسند، پس اگر قصد سرمایه‌گذاری دارید، ریسک کنید و مراقب بلوف‌ها باشید. برنده‌ی بازی لقب سرمایه‌‍گذار دست‌طلایی را دریافت خواهد کرد.
در این بازی ۳ تا ۵ نفر که مناسب برای افراد بالای ۸ سال می‌‌باشد، بازیکنان باید در نوبت خود مقداری از سرمایه‌شان را بر روی پروژه هایی مربوط به آینده سرمایه گذاری کرده و سعی کنند آن را به دست بیاورند.

جهت آشنایی بیشتر ویدئوی روبرو را مشاهده نمایید.

آقای حسن آشفته

آقای عباس دیدار

خانم نسترن کابلیان

متاسفانه این فرم دیگر در دسترس نیست .

نفر اول :

آقای مجید حسین زاده

نفر دوم:

خانم مریم انصاریان

نفرسوم:

خانم نازیلا حسین نژاد

متن سربرگ خود را وارد کنید

جایزه نفر اول:

ساعت هوشمند

جایزه نفر دوم:

پاور بانک
۲۰۰۰۰ میلی آمپری

جایزه
نفر سوم:

هندزفری بلوتوثی

Anticipation پیش بینی
Decision Making تصمیم گیری
Double Guessing ذهن خوانی
Mathematical Skills مهارت ریاضی
Risk Taking ریسک پذیری

سبک: خانوادگی

مکانیسم ها:  Auction/Bidding، Betting and Bluffing 

زمان برگزاری : ۲۳ و ۲۴ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳

ساعت: ۱۵ تا ۱۶:۳۰ 

محل برگزاری: سالن نواندیشی

شرایط بازی: بازی در تیم های۳ الی ۵ نفره صورت می پذیرد و مدت بازی ۲۰ دقیقه می باشد.

 
به گروه های ۳ الی ۵ نفره تقسیم شوید، برای شروع بازی کارتهای پروژه را بُر بزنید و آنها را کنار کارتها روی میز قرار دهید. به هر بازیکن یک نشان بازیکن و ۵ نشان سرمایه گذاری هم رنگ آن بدهید. پولدارترین یا مسن ترین بازیکن، بازی را آغاز می کند. هر بازیکن در نوبت خود باید یکی از نشان های سرمایه گذاری اش را به پشت در فضای زیر یکی از پروژه های ارائه شده قرار دهد. پس از اتمام نشان های سرمایه گذاری، آن ها را به رو برگردانید. سپس پروژه های شکست خورده را از بازی خارج کنید.
 بازیکنی که بیشترین سرمایه را برای هر پروژه ی سودآور قرار داده باشد، کارت آن پروژه را به عنوان جایزه بر میدارد. در صورت تساوی، بازیکنی که نشان سرمایه گذاری اش در صف، جلوتر باشد کارت را بر می دارد. در دور دوم و سوم بازیکنی که بیشترین کارت های کسب و کار را به دست آورده است، آغاز کننده بازی می باشد. همه ی بازیکنان باید به تعداد کارتهای پروژه ای که در دوره ی قبلی برنده شده اند، نشان های سرمایه گذاری ابتدایی خود را به رو بازی کنند. در دور سوم بازیکنی که مجموع اعداد، کارتهایی که به دست آورده، کمتر از بقیه باشد نشان وام را دریافت می کند. در پایان بازی فکری کار و بار بازیکنی که بیشترین امتیاز را بدست آورده باشد برنده بازی می باشد و به او لقب سرمایه گذار دست طلا را می دهند. اگر علاقه مند به سرمایه گذاری در پروژه های عجیب و پر خطر هستید به هیچ عنوان بازی کار و بار از سری بازی های فکری هوپا را از دست ندهید. 
 
 

خیر. تنها برای نشان دادن رنگ هر بازیکن می‌باشد.

بدون برنده به دور بعد خواهید رفت. اما امکان این احتمال بسیار کم است.

در امتیاز شماری هر بازیکن به اندازه بالاترین کارت هر رنگ امتیاز کسب خواهد کرد.