راهنمای صدور بیمه نامه آتش‌سوزی اصناف در پنل نمایندگی وب اپلیکیشن دی دار

ابتدا از طریق منو / خرید آنلاین بیمه‌نامه یا از طریق صفحه اصلی گزینه بیمه آتش‌سوزی اصناف را انتخاب نمایید. 

در این قسمت باید ابتدا فعالیت شغلی بیمه شده را انتخاب نمایید.

در قسمت مدار محصولات با انتخاب بیمه مستمری پیشامد یکی از طرح های موجود را به انتخاب بیمه‌گذار انتخاب نمایید.

Arrow-down

در صفحه ی بعد می بایست اطلاعات هویتی بیمه‌گذار را وارد کنید. در صورتی که بیمه‌گذار با بیمه شده یکی باشد باید این گزینه را انتخاب نمایید. در صورتی که بیمه‌گذار و بیمه‌شده دو شخص متفاوت باشند باید گزینه‌ی “بیمه شده دیگری است” انتخاب شود. در این صورت می‌بایست اطلاعات بیمه‌شده نیز به همین روال وارد گردد (مانند تصویر بعدی)

در این قسمت در پایین صفحه کد معرف باید کد نماینده باشد و قابل تغییر نیست. نکته ی حائز اهمیت در این قسمت زمانی است که بیمه‌گذار با اکانت شخص خود اقدام به خرید بیمه‌نامه نماید. در پنل شخصی بیمه‌گذاران اطلاعات هویتی بیمه‌گذار قابل تغییر نیست اما می‌توانند کد معرف شما را انتخاب نموده و مطابق مراحل بعد بیمه‌نامه را با کد معرف شما خریداری کنند.

پس از انتخاب شغل باید یکی از طرح های ویژه اصناف را انتخاب نمایید

با انتخاب هر طرح پوشش های آن طرح نمایش داده می‎شود. ضمنا میتوانید با کلیک بر روی دکمه “نمایش بیشتر” پوشش ها را به طور کامل مشاهده نمایید.

Arrow-down

در این قسمت می‌بایست اطلاعات ذینفعان بیمه‌شده درج گردد. درصد سهم هر یک از ذینفعان نیز مشخص می‌گردد. نکته ی حائز اهمیت این است که باید مجموع سهم ذینفعان حتما عدد ۱۰۰ باشد. محدودیتی در تعداد نفرات نیست. ذینفع باید یکی از اعضای درجه یک خانواده بیمه‌شده باشد. ضمنا این امکان وجود دارد با انتخاب گزینه ی “وراث قانونی” فرم ذینفع را غیر فعال کرد و از این مرحله عبور کرد.

در این قسمت به طور کامل مشخصات بیمه‌گذار را وارد نمایید. توجه نمایید که معرف در انتهای صفحه نام و کد نمایندگی شما باشد.

Arrow-down

در این بخش مشخصات مورد بیمه را به طور کامل وارد نمایید.

در انتهای صفحه نیز باید مشخص نمایید که قبلا بیمه داشته است یا خیر

در این قسمت پس از مشاهده کلیه ی اطلاعات وارد شده اعم از اطلاعات هویتی بیمه‌گذار، بیمه‌شده و همچنین اطلاعات ذینفعان بیمه‌شده و با فشار دادن دکمه‌ی تایید وارد صفحه‌ی پرداخت شده و پس از پرداخت آنلاین بیمه‌نامه به نام بیمه‌گذار صادر می‌گردد. همچنین می‌توانید پس از صدور بیمه‌نامه های خریداری شده توسط شما برای بیمه‌گذاران و یا بیمه‌نامه هایی که بیمه‌گذاران با کد معرف شما خریداری کرده اند را در قسمت “بیمه‌نامه های من” مشاهده نمایید.

Arrow-down

در نهایت بیمه نامه را جهت تایید نهایی مشاهده نموده و نحوه پرداخت را مشخص کنید. در صورتی که پرداخت مستقیم را انتخاب کنید وارد درگاه پرداخت میشوید و در صورتی که پرداخت توسط بیمه گذار را انتخاب نمایید پیامکی حاوی لینک پرداخت به بیمه گذار ارسال میشود که شخصا پرداخت نموده و بیمه نامه صادر شود.

The Courses